اخبار

پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.

پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دهگلان با شعار کاهش افراد تحت تاثیر حوادث تا سال 1409 و به مناسبت سالروز زلزله بم، با حضور فرماندار و اعضای جلسه در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.
پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.

نظری فرماندار شهرستان دهگلان دراین جلسه با بیان اهمیت نقش آموزش در خصوص شرایط بحرانی گفت: حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی مثل زلزله و ... قابل پیش‌بینی نیست، افزایش توانمندی و حفظ آمادگی مسئولین و مردم به‌منظور رویارویی با حوادث جهت مقابله، یک اصل مهم و ضروری است و ادارات  و دستگاه‌های متولی باید به آموزش و فرهنگ ‌سازی همواره توجه داشته باشند و با ارائه آموزش لازم و همچنین برگزاری مانورهای نمادین و تمرینات کامل، شهروندان را برای رویارویی با شرایط نامطلوب آماده کرده و زمینه کاهش میزان آسیب‌پذیری را فراهم و تمهیداتی را در افزایش امکانات کمک‌رسانی و امدادی در مراکز شهرستان اتخاذ نمایند.
وی با بیان این مطلب که مدیریت بحران نیازمند فرهنگ سازی است افزود: حوادث غیر مترقبه هیچگاه هشدار نمی دهد بنا براین مدیریت بحران نیازمند فرهنگ سازی است.
نظری با تأکید بر موضوع مدیریت بحران گفت: کلیه ادارات و نهادها درحوزه کاری خود باید با هم دیگر تعامل و همفکری داشته باشند و نسبت به حضور فعال با تجهیزات لازم در موقع بروز حادثه اقدام نمایند.
وی در ادامه افزود :در بحران ها بویژه وقوع زلزله باید با حفظ روحیه و کنترل استرس اقدامات بعدی را انجام داده، در حفظ جان خود و دیگران تلاش کنیم و از حوادث دیگری که ممکن است رخ دهد جلوگیری بعمل آوریم.
نظری بر آمادگی همه جانبه مدیران در زمان های بحرانی تأکید کرد و افزود: مدیران توانمند افرادی هستند که بتوانند در شرایط های بحرانی بهترین تصمیم ها را گرفته تا از میزان خسارت های جانی و مالی بکاهند
فرماندار دهگلان در پایان افزود : در بحث مدیریت بحران امکانات وتجهیزات وآماده و به روز بودن این امکانات نیز خیلی مهم است ومی طلبد که دستگاههای اجرایی مرتبط امکانات وتجهیزات دستگاه ذیربط خود را احصا کنند تا در صورت کمبود امکانات بتوانند قبل از وقوع بحران نسبت به رفع کمی وکاستی های موجود اقدام کنند.

بازدید [ 1147 ]
برچسب ها