اخبار

گفتگوی تفصیلی خبرگزاری فارس استان کردستان با فرماندار شهرستان دهگلان

در این گفتگو فرماندار دهگلان ضمن اشاره به برخی اقدامات و پیگیری‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمران شهری، گردشگری، آب و آموزشی، از خرید 114 هزار تن گندم از کشاورزان در این شهرستان خبر داد.
گفتگوی تفصیلی خبرگزاری فارس استان کردستان با فرماندار شهرستان دهگلان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، دهگلان یکی از شهرستان‌های تابعه کردستان در شرق این استان است که ظرفیت‌های بالایی در دو بخش کشاورزی و صنعت دارد که بخش قابل توجهی از اندک صنایع بزرگ موجود در کردستان در این شهرستان واقع شده است.
دهگلان به عنوان یکی از مهم‌ترین مناطق تولید محصولات کشاورزی به ویژه تولید گندم، سیب‌زمینی، کلزا و امروزه زعفران در استان کردستان مطرح بوده و از سوی دیگر وجود بزرگترین شهرک صنعتی استان در این شهرستان نیاز به توجه بیشتر مسوولان در حوزه‌های مختلف به آن را مضاعف کرده است.
جمال ارشدی از نیروهای بومی دهگلان اسفندماه سال گذشته به عنوان فرماندار این شهرستان معرفی شده است، برای بررسی نقاط قوت و ضعف دهگلان و همچنین ظرفیت‌ها و مشکلات آن با  ارشدی گفت‌وگویی تفصیلی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌آید.
ارشدی در این گفت‌وگوی دو ساعته از خرید بیش از 114 هزار تن گندم تا روز دوشنبه هفته جاری و تولید نزدیک به سه تن کلزا و پرداخت 50 درصد از بهای گندم کشاورزان خبر داد و گفت: برنامه‌های خوبی در حوزه فرهنگ و توسعه کشاورزی و صنعت در این شهرستان در دست اجراست، وی همچنین در این گپ‌وگفت خبرهایی از تغییر برخی مدیران شهرستان و اتمام حجت با برخی‌های دیگر داد که در ادامه به صورت کامل و مبسوط می‌خوانید..

اجرای 29 پروژه در حوزه مدیریت شهری دهگلان

فارس: به عنوان سوال نخست، دیدگاه و تحلیل شما از وضعیت کلی سیمای دهگلان بعد از چهار ماه و اندی از فعالیتتان به عنوان فرماندار این شهرستان چیست؟
نمی‌گویم سایر فرمانداران و مدیران در این شهرستان کار نکرده‌اند، اما مردم انتظارات دیگری دارند که باید براساس این انتظارات کار شود  به همین اساس علاوه بر برنامه‌ریزی‌هایی که خود سیستم برای حوزه های مختلف تعریف می‌کند در شهرستان یک شورا به عنوان شورای توسعه شهرستان با عضویت نخبگان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است.
این شورا با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره برنامه تعریف کرده و راهکارهای مناسب برای اجرای این برنامه‌ها ارائه می‌کند.
وضعیت اقتصادی اجتماعی شهرستان نیز در گام دوم بررسی شد، واقعیت این است که  امکانات حوزه شهری در این شهرستان قابل قیاس با شهرستان‌های برخوردار استان نیست از این رو  پیشنهاد دادیم برای ایجاد تحول در این حوزه بخش شهرداری‌ها بیشتر تقویت شود.

در حال حاضر 29 پروژه حوزه شهری در دهگلان فعال است که یکی از مهم‌ترین این پروژه‌ها طرح بلوار بعثت است که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
احداث چندین پارک و بلوار امام شافعی و بازسازی این بلوار که تا حوزه شهری امتداد پیدا می‌کند در دستور کار قرار گرفته است.

زیباسازی، بهسازی و تمیزی شهر نیز از دیگر مباحثی بود که دنبال شده و در حال حاضر وضعیت مطلوبی داریم و این روند همچنان در حال انجام است ضمن اینکه تغییرات در بحث ترمینال‌ها و المان‌های شهری در دستور کار قرار گرفته و بخشی هم انجام شده است.
در شهر بلبان آباد نیز در حوزه شهری کارهایی انجام شده و برنامه‌ریزی‌های مختلفی نیز در دستور کار قرار دارد.

تقویت المان‌های شهری از دیگر برنامه‌های حوزه شهری است، نماد شهرستان دهگلان، گندم است و می‌خواهیم دهگلان را به عنوان شهر صنعت و کشاورزی معرفی کنیم در همین راستا المان‌هایی هم طراحی و تعدادی از این المان‌ها نیز در دست ساخت است، سعی خواهیم کرد نمادها بومی و شخصیت‌های ملی، مذهبی و علمی در بحث المان‌ها در محوریت قرار گیرد.

اجرای برنامه آبخوان‌داری در دهگلان

فارس: یکی از دغدغه‌ها در شهرستان دهگلان موضوع کمبود آب و افت آب‌های زیرزمینی است، آیا برنامه‌ خاص برای این مهم پیش بینی شده است؟


بله. برنامه‌هایی در راستای کنترل آب با جهاد کشاورزی و شرکت آب تعریف شده و در دستور کار قرار گرفته است که آب‌خوان‌داری یکی از این برنامه‌هاست و اعتبارات خاصی هم برای آن در نظر گرفته شده است.

مهار آب‌های سطحی و تغییر نوع کشت در کشاورزی از دیگر برنامه‌های است که به صورت ویژه در دهگلان دنبال خواهد شد.
بحث رهاسازی آب سنگ سیاه هم شروع شده است که آبیاری یک هزار هکتار اراضی کشاورزی در برنامه وجود دارد که تا کنون 350 هکتار آن تحقق پیدا کرده است.
انتقال آب سد قوچم هم اگر محقق شود مشکلات آب شرب شهرستان دهگلان در محدوده شهری و روستایی باقی نمی‌ماند.
امسال در برخی نقاط مشکل بی‌آبی داشتیم که سعی شد با مدیریت و تقسیم بندی درست این مشکلات را به حداقل برسانیم و در حال حاضر در برخی روستاها به صورت سیار آب‌رسانی می‌شوند.
در مجموع بخش مرکزی 82 روستا و بخش بلبان‌آباد 36 روستا دارد که از این مجموعه 6 روستا خالی از سکنه شده و دو روستا به صورت فصلی است البته در چند ماه اخیر مهاجرت معکوس به سمت 2 روستا در این شهرستان صورت گرفته است.

فارس: توسعه اقتصاد و ایجاد اشتغال به عنوان دو مسئله مهم در مناطق مختلف همواره مورد توجه قرار می‌گیرد برنامه شما به عنوان نماینده عالی دولت در این حوزه‌ها در شهرستان دهگلان چیست؟

شهرستان دهگلان توان ویژه اقتصادی به خصوص در حوزه کشاورزی و معادن دارد، و اینجا یک سوال پیش می‌آید که آیا این گردش مالی تاثیری در اقتصاد این شهرستان داشته است یا نه؟

یکی از کارهایی که در همین راستا باید گسترش پیدا کند توسعه صنایع تبدیلی با هدف ایجاد اشتغال است که در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم.

یکی از ظرفیت‌های این شهرستان تولید محصولاتی چون خیار و سیب‌زمینی است اما تاکنون نتوانسته‌ایم صنایع تبدیلی متناسب با این محصولات کشاورزی ایجاد کنیم.
امسال دو جشن خرمان و جشن سیب‌زمینی در شهرستان دهگلان برگزار خواهیم کرد که تلاش کرده‌ایم تا کلا سرمایه‌گذاران و کارخانه‌داران حوزه صنایع تبدیلی را به این جشن‌ها دعوت کنیم تا با معرفی ظرفیت‌های شهرستان در این حوزه، اشتیاق آنها به سرمایه‌گذاری را افزایش دهیم.
بهترین کاری که در این شهرستان می‌تواند منجر به توسعه اقتصادی و اشتغال شود بحث صنایع تبدیلی است.

خرید 114 هزار تن گندم از کشاورزان
فارس: در صحبت‌هایتان به ظرفیت بالای تولید گندم در دهگلان اشاره کردید، اکنون فصل برداشت این محصول است، آیا آمار مشخصی از میزان کشت گندم در سال‌ زراعی جاری دارید؟


بله. خوشبختانه به برکت الطاف الهی و تلاش کشاورزان امسال وضعیت تولید گندم بسیار مناسب بود که تا روز دوشنبه هفته جاری بیش از 114 هزار تن گندم از کشاورزن خریداری و تحویل مراکز خرید شده است البته 117 هزار تن برداشت شده است منتها مابقی آن را کشاورزان برای بذر سال آینده گذاشته‌اند.
همزمان با آغاز برداشت گندم تلاش کردیم تمام مراکز خرید فعال شود، البته مشکلاتی در بحث سامانه خرید و حمل و نقل داشتیم که با تلاش مسوولان شهرستانی و استانی مربوطه برطرف شد.

یکی دو مورد مشکل هم در بحث تامین سوخت داشتیم که با حمایت شرکت نفت و مسوول حوزه نفت شهرستان رفع شد.

فارس: چه تعداد مراکز خرید در سطح شهرستان فعال است؟

10 مرکز خرید در حال حاضر در سطح شهرستان با ظرفیت‌های مختلف از 40 تا 60 هزار تن فعال است که یکی از این مراکز بعد از مدت‌ها امسال فعال شده است.
در حال حاضر در زمینه ذخیره‌سازی گندم مشکلی نداریم و ظرفیت به اندازه کافی در این شهرستان وجود دارد.

پرداخت 50 درصد بهای گندم خریداری‌ شده به کشاورزان

فارس: یکی از مسائلی که همواره در بحث خرید گندم به آن اشاره می‌شود سوءاستفاده دلالان از کشاورزان است و این ناشی از تاخیر در پرداخت خرید تضمینی گندم است، آیا امسال برای این موضوع چاره‌اندیشی شده است؟


بله. در گام نخست سعی کردیم با ارتقای سطح اعتماد کشاورزان تا حدود زیادی دست دلالان را کاملا قطع کنیم، تاخیرهایی که در بحث پرداخت بهای گندم خریداری شده در سا‌ل‌های گذشته وجود داشت به نوعی موجب بی‌اعتمادی مردم شده بود که با پرداخت 50 درصد بهای گندم در زمان تحویل این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده و در نتیجه زمینه ارتقای اعتماد کشاورزان فراهم شد و 50 درصد مابقی نیز بعد از فرصت سه ماهه به کشاورزان پرداخت خواهد شد.
پرداخت به موقع بهای گندم به کشاورزان سایر شهرستان‌ها موجب شد که کشاورزان این شهرستان امسال تمامی محصولات تولیدی خود را تحویل مراکز خرید دولتی دهند.

فارس: آیا در بخش کشاورزی محصول دیگری دارید که در دهگلان شاخص باشد؟

طی چند سال اخیر تولید کلزا در دهگلان با هدف‌گذاری‌های مشخصی دنبال شد و در حال حاضر وضعیت مطلوبی در زمینه کشت این محصول داریم.
در حال حاضر یک هزار و 200 تن کلزا برداشت شده و تحویل مراکز خرید شده است و پیش‌بینی ما برداشت یک هزار و 400 تن دیگر است و با این شرایط می‌توانیم بگوییم که در زمینه تولید این محصول شهرستان اول در استان کردستان هستیم.

تولید زعفران در 5.3 هکتار از اراضی دهگلان
تولید زعفران هم از دیگر مباحثی است که در شهرستان با توجه به ظرفیت‌های آب و خاک  کشت می‌شود که در سال زراعی امسال افزایش کشت هم داشته‌ایم.
قبلا 3 هکتار کشت زعفران داشته‌ایم امسال هم 2.3 هکتار اضافه شده و در مجموع 5.3 هکتار کشت زعفران در این شهرستان داریم که به لحاظ کیفیت وضعیت مناسبی دارد.
در کل دورنمای خاصی برای حوزه اقتصادی شهرستان داریم و اگر در کل وضعیت حوزه کشاورزی شاید بالاتر از 2 هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته باشیم که در همین راستا تلاش شده سرمایه‌گذاران را وارد میدان کنیم البته تمام این اقدامات با تاکید بر حفظ منافع آبی است.

فارس: وضعیت خدمات‌رسانی به روستاهای دهگلان در بحث گاز و برق به چه صورت است؟
به بالای 96 درصد روستاهای این شهرستان گازرسانی شده و تمامی روستاها نیز از نعمت برق برخوردار هستند.

فارس: بهسازی و آسفالت راه روستایی هم در ماندگاری روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنها موثر است، میزان بهره‌مندی دهگلان از راه روستایی آسفالته اکنون به چه میزان است؟

در زمینه توسعه راه آسفالته و بهسازی شده روستایی پروژه‌هایی تعریف شده و اعتبارات خاصی هم در نظر گرفته‌ایم اما هنوز کار شروع نشده است به محض اجرای مناقصه کار شروع خواهد شد.
در حال حاضر میانگین بهره‌مندی این شهرستان از راه روستایی بهسازی شده 63 درصد است و پروژه راه‌سازی در 12 محور در قالب 18 روستا هم در دست اجراست.
این میزان پروژه در مجموع 40 کیلومتر راه روستایی را شامل می‌شود که البته در طول یک سال اجرا نخواهد شد اما تاکنون قرارداد چهار محور آن منعقد شده و پروژه در حال اجراست.
در مجموع 255 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان بهسازی شده است و تا اتمام 100 درصدی راه‌های روستایی حدود 120 کیلومتر باقی می‌ماند.
اگر حوزه راه و شهرسازی پای کار باشند و اعتبارات لازم اختصاص پیدا کند در کوتاه‌ترین زمان شاهد اجرای کامل و 100 درصد این پروژه‌ها خواهیم بود.
هزینه بهسازی راه روستایی در این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌ها پایین‌تر است که البته به این موضوع بسنده نکرده‌ایم و کار در برخی روستاها خارج از این پروژه‌ها دنبال کرده‌ایم.

جذب 5.5 میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال روستایی

فارس: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز مردم و مسوولان بحث اشتغال و رفع بیکاری است و امروز موضوع اشتغال روستایی و طرح فراگیر در استان و کشور مطرح است، سهم شهرستان دهگلان از تسهیلات این طرح‌ها چه میزان است؟

با حمایت بانک‌ها و تلاش دستگاه‌های ذیربط تا کنون 5.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده که تقریبا 67 درصد کل سهمیه 8 میلیارد و 400 میلیون تومانی این شهرستان جذب شده است.
اما در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر به دلیل بالابودن سود بانکی نسبت به اشتغال پایدار روستایی متاسفانه رغبت و تمایل به دریافت این تسهیلات کم است.

فارس: فرهنگ یکی از زیربناهای توسعه است و دهگلان از اصالت فرهنگی بالایی برخوردار است، برای تقویت این بخش چه برنامه‌ای دارید؟


دهگلان با وجود ظرفیت‌های بالا در حوزه فرهنگ به ویژه در زمینه موسیقی متاسفانه به لحاظ زیرساخت‌های لازم وضعیت مناسبی ندارد.
در این شهرستان حتی یک سالن برای اجرای برنامه‌ها و مراسمات فرهنگی وجود ندارد که امسال از اعتبارات شهرستان بحث مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد را در دستور کار قرار دادیم، دو هفته گذشته نقشه تحویل پیمانکار شده است، امسال 900 میلیون تومان اعتبار و سال گذشته یک میلیارد و 300 میلیون اعتبار برای این پروژه اختصاص داده شده که پیش‌بینی ما راه‌اندازی آن ظرف یک تا دو سال است.
در دهگلان انجمن‌های فعال خوبی داریم و یکی از برنامه‌های ما تقویت و توسعه این انجمن‌ها است چرا که معتقدم هرچه انجمن‌ها زیاد شود تغییر، توسعه، تحول و حرکت در شهرستان بیشتر خواهد شد.

برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ در شهریورماه امسال
 موسیقی از ظرفیت‌های بسیار خوب در حوزه فرهنگ و هنر دهگلان است، تلاش کرده‌ایم که این ظرفیت در مناطق مختلف این شهرستان تقویت شود در بلبان‌آباد برنامه برگزاری جشنواره سوارانه را داریم که این برنامه در دست مطالعه است و به احتمال زیاد آبان ماه امسال برگزار شود.
جشنواره لیلاخ هم جزو برنامه است که یکم و دوم شهریور امسال برگزار خواهد شد و در کنار اجرای موسیقی، بخش آثار سنتی در قالب نمایشگاهی راه‌اندازی خواهد شد.
در ماه مبارک مولود(ربیع‌الاول) هم برگزاری جشنواره دف با حضور شیوخ بزرگ منطقه را در دستور کار قرار داده‌ایم.
در حوزه ورزش هم با تلاش فرمانداری و حوزه ورزش و جوانان مشکل چمن و پیست این شهرستان حل شده و تحویل پیمانکار جدید شده است.

ایجاد سه منطقه گردشگری در دهگلان

فارس: برای توسعه گردشگری هم برنامه‌ای دارید؟


بله. بحث توسعه گردشگری با توجه به ظرفیت‌هایی که در این شهرستان وجود دارد در دستور کار قرار گرفته و در همین راستا برخی روستاها به عنوان روستای هدف گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.
امسال در برنامه داریم که سه منطقه گردشگری ایجاد کنیم که اعتبارات لازم برای آن در نظر گرفته شده و کارهای مطالعاتی نیز انجام شده است.

فارس: در حوزه صنعت چه؟


در دهگلان بزرگ‌ترین شهرک صنعتی را داریم به محض انتصاب در پست فرمانداری، کمیته‌ای برای رفع مشکلات واحدهای موجود در این شهرک ایجاد کردیم.
این کمیته به شدت فعال است و در راستای رفع مشکلات واحدها ورود پیدا کرده البته رفع برخی از مشکلات در توان شهرستان نیست اما سعی شده با انتقال این مشکلات به مسوولان استانی زمینه رفع موانع سد راه تولید در این شهرستان فراهم شود.
اگر بتوانیم در این منطقه واحدهای راکد و نیمه فعال این شهرک‌ صنعتی را فعال کنیم قطعا تحول جدی در رونق اقتصادی و اشتغال در این شهرستان ایجاد خواهد شد.
هرچه در توان داشته باشیم در راستای کمک به بخش صنعت شهرستان کمک خواهیم کرد و خوشبختانه نماینده مردم شهرستان مجلس همواره یار و یاور ما بوده و در بیشترین حوزه‌ها کمک می‌کند.

فارس: سهم پایین نیروهای بومی در واحدهای بزرگ صنعتی فعال در این شهرستان همواره به عنوان انتقاد جدی  نماینده مردم در مجلس و حتی مسوولان مطرح است در این راستا آیا اقداماتی انجام گرفته است؟

یکی از برنامه‌های ما در این راستا این است که در حین بازدید از کارگاه و کارخانه تعیین سهمیه شهرستان است.
در این بازدیدها تاکید کرده‌ایم که 40 درصد از سهمیه اشتغال این واحدها باید به افراد بومی شهرستان اختصاص پیدا کند که الان چند کارگاه اعلام آمادگی کرده و تا کنون چند نفر از خود فرمانداری معرفی و تعدادی از آنها هم جذب شده‌اند.
وارد مذاکراتی با کارخانه‌ها شده‌ایم و اعلام کرده‌ایم که حمایت از این واحدها به شرط اختصاص سهم بیشتر برای جذب نیروهای بومی صورت خواهد گرفت.

فارس: اشاره‌ای هم به وضعیت دهگلان در حوزه فضای آموزشی داشته باشید..

متاسفانه در این حوزه مشکلات زیادی داریم چون تقریبا 100 درصد مدارس در دهگلان دو شیفته است و در بحث فضای آموزشی واقعا مشکل داریم، البته یک سری پروژه آموزشی در این شهرستان تعریف شده است اما متاسفانه به دلیل نبود اعتبارات کافی با پیشرفت‌ فیزیکی در حد پایین تعطیل است.
در این شهرستان پروژه آموزشی داریم که فنداسیون آن اجرا شده و به خاطر اینکه از بین رود زیر خاک پنهان شده است.
در مجموع 3 پروژه نیمه‌تمام آموزشی با پیشرفت فیزیکی مابین 10 تا 15 درصد در این شهرستان وجود دارد که اعتبار مورد نیاز برای اتمام این پروژه‌ها براساس برآورد امسال 5 میلیارد تومان است.

 3 پروژه نیمه‌تمام در روستاها داریم ضمن اینکه در 7 روستا هم پروژه‌هایی در دست اجراست.

فارس: وضعیت کلی شهرستان دهگلان در حوزه بهداشت و درمان؟

جانمایی بیمارستان دهگلان خوب نبوده است که اگر سیلاب بیاید با بحران در بیمارستان مواجه خواهیم بود تاکنون بیمارستان تحویل نشده و مشکل دوم در این حوزه ساخت همزمان کلینیک در کنار بیمارستان بوده و برای رفع این مشکل جلسات متعددی برگزار کرده‌ایم.
یکی از برنامه‌های ما این است که بهسازی و آماده‌سازی و امکان دسترسی مردم به این بیمارستان هموار شود.
بخش جراحی در بیمارستان دهگلان داریم اما به دلیل نبود متخصص و تجهیزات لازم جراحی در آن انجام نمی‌شود که برای راه‌اندازی آن نیاز به اعتباری بالغ بر 300 تا 400 میلیون تومان داریم.
در بحث توسعه تجهیزات بیمارستانی رایزنی‌های زیادی انجام گرفته است برخی انتظارات داریم که با دانشگاه مطرح شده و امیدواریم هرچه زودتر جامه عمل پوشانده شود.

فارس: در کل چه میزان پروژه نیمه‌تمام در حوزه‌های مختلف در این شهرستان وجود دارد؟

پروژه‌های نیمه تمام زیادی در حوزه‌های مختلف در این شهرستان وجود دارد که برآورد ما برای اتمام و بهره‌برداری از کل این پروژه‌ها حدود 85 میلیارد تومان است.

فارس: امروز بحث اعتیاد به عنوان یکی از معضلات جدی اجتماعی مطرح است و شهرستان دهگلان در این زمینه نقاط آسیب‌زای زیادی به ویژه در روستاها دارد چه اقدامات پیشگیرانه‌ و یا مقابله‌ای در این راستا دارید؟

ما در حوزه سرمایه‌های اجتماعی ضعف داریم یکی از مسائلی که مطرح است بحث اعتماد اجتماعی است که در جامعه ما کاهش پیدا کرده که باید این موضوع ترمیم شود، هرچه این اعتماد اجتماعی کاهش پیدا کند به همان میزان معضلات اجتماعی افزایش پیدا خواهد کرد.
وقتی پدیده‌ گرایش به مصرف مواد مخدر را بررسی می‌کنیم باید به لایه‌های مختلف بپردازیم و این موضوع را در لایه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره مورد واکاوی قرار دهیم.
باید در مرحله اول بررسی شود که دلایل گرایش افراد به اعتیاد از کجا نشأت می‌گیرد که آیا مشکل کمبود فضای فرهنگی، عدم آگاهی و محیط است و براساس آن برنامه مقابله‌ای تدوین و اجرا کنیم.
برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید دریچه حوزه فرهنگی و اجتماعی بازتر شود هرچند ممکن است از این ناحیه یک سری فشارها را داشته باشیم، اما باید فضای فرهنگی توسعه پیدا کند.
یکی از مباحث در این حوزه ارتقای نشاط اجتماعی در جامعه است و این افزایش نشاط اجتماعی به معنی برگزاری هر برنامه‌ای نیست!
باید از طریق رسانه‌ها و دهیاری‌ها یک سری آموزش پیشگیرانه و ارتقای مهارت‌های زندگی و توان نه گفتن برای مردم در روستاها برگزار شود تا شاهد کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر باشیم.

فارس: موانع سد راه توسعه این شهرستان از دیدگاه شما چیست؟

یکی از موانع اصلی در راستای توسعه و پیشرفت بحث نیروی انسانی ناکارآمد است یکی از موانع توسعه نیروی انسانی است وقتی نیروی انسانی اعتقادی به توسعه و تغییر نداشته باشد سعی می‌کند وضعیت موجود را حفظ و تمایلی به ایجاد تغییر نیست که در این شهرستان نیز از این دست مدیران داریم.
مدیرانی که تمایل به تغییر و تحول نداشته و به نوعی دچار رکود شده اند و همین راستا به محض ورود به فرمانداری ایجاد تغییر و تحول در بدنه مدیریتی را در دستور کار قرار دادیم و تا این لحظه نیز چندین مدیر عوض شده است این تغییر نوعی جهش را در حوزه شهری و غیره داده است.
با مدیران شهرستان اتمام حجت کرده ام که اگر واقعا هدفتان خدمت به مردم است تغییرات در حوزه کاری انجام دهید مدیران باید دارای برنامه، ایده و خلاقیت باشند در غیر اینصورت بهتر است میدان را برای افراد خلاق باز کنند.
نیروی انسانی کارآمد از نیازهای اصلی برای توسعه است نمی‌گویم مدیران ناکارآمد هستند ولی انتظارات مردم فراتر از اینها است و مهم ترین اصل برای ما منافع مردم است هر کس منافع شخصی بر منافع عمومی ترجیح دهد را نمی‌توانیم بپذیریم این تغییر بدنه مدیریتی آغاز شده و قطعا در بخش‌های دیگر هم ادامه خواهد داشت.

فارس: مهم‌‌ترین مشکل این شهرستان به چه بخش یا حوزه‌ای باز می‌گردد؟

مشکل اصلی ما میزان اعتبارات شهرستان است که اعتبارات کم که با پیش‌بینی‌های ما فاصله دارد وعده‌هایی از سوی متولیان حوزه برنامه و بودجه برای کمک‌ اعتباری به این شهرستان داده شده است.
در حوزه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی برنامه و ایده داریم و تمایل به همکاری هم از سوی افراد متخصص، نخبگان و موثرین وجود دارد امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک بتوانیم بستر رفع مشکلات و رونق بیش از پیش در حوزه‌های مختلف در این شهرستان را فراهم سازیم.
این انتظار را از مدیران شهرستان داریم اگر حتی نمی‌توانند برای مردم ایجاد کنند کمیته نظارت در همین راستا فعال شده و تقریبا نظم خوبی ایجاد شده است.
فارس: از وقتی که در اختیار این رسانه قرار دادید کمال تقدیر را داریم.

بازدید [ 493 ]
برچسب ها