اخبار

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهگلان در سال جدید با حضور فرماندار برگزار شد

 اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهگلان  در سال جدید با حضور فرماندار برگزار شد

دکتر ارشدی فرماندار دهگلان  در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهگلان در سال جدید گفت: خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان بایستی طوری باشد که ما در جامعه اثار و برکات آن را در کمتر کردن آسیب های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از معضلات شاهد باشیم.
وی گفت: فرهنگ عمومی در واقع سنگ بنای فرهنگ هر جامعه بوده و زیربنای همه ی فعالیت های اقتصادی، تجاری و سیاسی در کشور محسوب می شود.
ارشدی اظهار داشت: فرهنگ عمومی مقوله ای گسترده و فراگیر است به عبارتی مجموعه منسجم و نظام یافته ای از اهداف، ارزش ها، عقاید، باورها، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به یک جامعه بزرگ قوم یا ملت است.
  در ادامه این جلسه فرماندار، با اشاره به نامگذاری میادین و مکانها در شهرستان دهگلان گفت: خیابان ها و معابر و میادین  از نام هایی تعیین گردد که با فرهنگ دینی و عمومی مردم شهرستان مطابقت داشته باشد و باید نام هایی انتخاب گردد که مورد قبول و توجه عموم باشد.
فرماندار شهرستان دهگلان  همچنین تاکید بر تاسیس دو دبیرخانه جشنواره موسیقی لیلاخ و جشنواره دائمی مولودی خوانی، گفت: این دو جشنواره باید هر ساله در شهرستان دهگلان برگزار شود و اظهار امیدواری کرد که این دو دبیرخانه حتما  بزودی تشکیل خواهد شد و ضمانت اجرای دائمی این جشنواره ها از طریق تشکیل این دبیرخانه در شهرستان می باشد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ در دهگلان گفت: برگزاری این جشنواره نسبت به سالهای گذشته متفاوت بوده و امسال در این جشنواره،علاوه بر اجرای موسیقی، مولودی خوانی و نمایشگاه صنایع دستی  هم برگزار می شود.
 وی در ادامه با اشاره اینکه ما نباید دین را ابزار قرار بدهیم گفت: ما باید کار بکنیم  تا در جامعه  اقدامات زیربنایی صورت گیرد تا جوانان ما از خطرات دین گریزی مصون باشند.
 ارشدی همچنین در این جلسه  تاکید کرد:  ما باید با برگزاری تفریحات سالم برای نسل جوان، تقویت فضای نشاط و شادابی در جامعه، برگزاری تریبون آزاد و پرداختن به مسایل مختلف جامعه با ساختاری قانون‌مند و نقد منصفانه جرم های زیر زمینی و زیر پوستی در جامعه  را کاهش دهیم.
در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریک از اعضاء به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

بازدید [ 964 ]
برچسب ها