اخبار

چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان با حضور استااندار کردستان برگزار شد

بهمن مرادنیا استاندار کردستان در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان ضمن تبریک آغاز هفته وحدت گفت: شهرستان دهگلان دارای قابلیت های فراوان در بخش کشاورزی، نیروی انسانی و مواهب طبیعی دیگر است که مردم باید بتوانند از این ظرفیت ها بهره ببرند.
 چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان با حضور استااندار کردستان برگزار شد

وی با بیان اینکه شهرستان دهگلان به نسبت دیگر شهرستانها از لحاظ صنعتی توسعه یافته تر است و چندین واحد صنعتی بزرگ در آن فعال هستند افزود: طبق قول های داده شده تا سال ۹۹ راه آهن مسیر تهران، همدان سنندج به بهره برداری خواهد رسید که این مهم می تواند در توسعه شهرستان نقش کلیدی ایفا کند.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تامین آب شرب  سالم و مسائل مرتبط‌ با بخش سلامت در دهگلان نیز اشاره کرد و افزود: موضوع آب و بهداشت به سلامت مستقیم مردم وابسته است و حتما باید این دو حوزه مورد توجه خاص قرار بگیرند.

وی همچنین به بیمارستان در دست احداث دهگلان نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سالیان گذشته جانمایی درستی برای این بیمارستان صورت نگرفته و طبق نظر کارشناسان این بیمارستان در مسیر سیلاب است.

وی اضافه کرد: جان و سلامت مردم مقدم بر مسئله دیگری است قبل از بهره برداری مدیران مسئول موضوع رابررسی و برای برطرف کردن آن راهکار قطعی پیدا کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات استان در همه بخش ها زیاد و متاسفانه اعتبارات اندکی در دسترس است اظهار داشت: حل مشکلات استان وشهرستان زاییده ی چند سال اخیر نیست و نیازمند زمان است افزود: به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرده ام که با سفر به شهرستانها نیازها را شناسایی و پروژه های مهم رابرای اجرا و اتمام اولویت بندی کنند.

استاندار کردستان افزود: عدم اولویت بندی پروژه ها سبب می شود که اتلاف منابع صورت بگیردوعملا اتفاق خاصی روی ندهد.

وی تاکید کرد: نیازها وپروژه های نیمه کاره در کشور و استان فراوان است و نمی توان همه را راضی کرد، درنتیجه اولویت بندی پروژه ها در شهرستان حایز اهمیت است.

مرادنیا در ادامه سخنان خود به اهمیت عمران شهری وتوجه به زیبایی فضای شهری نیز گریزی زد و گفت: ما برروی مسائل شهری وشهرداری ها حساسیت خاص داریم و معاون عمرانی با سفر به شهرستانها در حال بررسی و دسته بندی مشکلات شهری هستند وامیدوارم در این بخش اتفاقات خوبی بیفتد.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به موضوع تخصیص آب استان نیز اشاره کرد و گفت: پیگیری های بسیار خوبی در موضوع تخصیص آب صورت گرفته و سه شهرستان قروه، بیجار و دهگلان در این موضوع مورد توجه خاص هستند.

بازدید [ 648 ]
برچسب ها