همزمان با سالروز شهادت سه پیشمرگه مسلمان کرد دهگلان: آئین نکو داشت (روز شهرستان) در دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.
10 مرداد 96  07:51 ق.ظ
همزمان با شهادت فرمانده پیشمرگان مسلمان کرد دهگلان و دو تن از یارانش آئین نکو داشت( روز شهرستان) با حضور فرماندار، مسئولین و خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران در سالن ورزشی صالحین حوزه مقاومت بسیج شهید نسرین پور دهگلان برگزار شد.

در ایتدای مراسم نظری فرماندار دهگلان ضمن خیر مقدم حضور خانواده های معظم شهدا و مسئولان استان و شهرستان و ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت: این شهدای معظم که جان خود را در آن مقطع زمانی برای امنیت مردم شان نثار کردند و از هستی خود گذشتند قطعا شهدای شهرستان بر تارک آسمان این شهر می درخشند و  بسیار مبارک است که روز شهرستان به اسم شهدا نامگذاری شده است
 نظری گفت: کسانیکه برای اهداف انقلاب اسلامی که همان زنده نمودن و احیای دین اسلام بود با اهداء جان و خود به در این راه خون تازه ای در رگ  اسلام و انقلاب اسلامی جاری نمودند.
 فرماندار دهگلان در ادامه گفت: شهدا با ایثار و فداکاری خود ثابت کردند که حامیان اسلام و انقلاب اسلامی هستند و جان دادند تا دستور اسلامی و عمل به قرآن در کشور حاکم و جاری شود  و اگر ما این راه را ادامه ندهیم قطعا در حق آنان جفا کرده ایم
در ادامه این مراسم محمود اللمرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان ضمن تیریک دهه کرامت اظهار داشت: امروز همزمان با شهادت فرمانده پیشمرگان مسلمان کرد یاد آور یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و شهیدان محمد جعفری، مظفر صادقی و عبدالله حسین پناهی افتخار بسیار خوبی نصیب شهرستان دهگلان شده است.
 وی افزود: این مناسبت ارزشمند برای شهرستانی که بیش ار 70 شهید  از بهترین انسانها را برای حفظ انقلاب اسلامی و دفاع از حیثیت مردم مسلمان کرد تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده اند.
 اللمرادی گفت: پیامبران الهی و امام حسین (ع) برای مبارزه با ظلم و ستم و بخاطر احیای دین اسلام جان و خود را تقدیم اسلام کرده اند و مادامی که ندای مظلوم از دور افتاده ترین نقطه دنیا به گوش برسد مبارزه حق علیه باطل پا برجا خواهد بود.

 وی در ادامه افزود: زمانی که امام خمینی (ره) برای نجات مردم از دست حکومت ظالم شاهنشاهی و نجات مردم مظلوم ایران اسلامی قدم برداشت و مردم پشت سرش حرکت کردند تا از ظلم و جور و اسارت رهایی یابند.
 الله مرادی گفت: ما زنجیره های اسارت را باسرنگون طاغوت و طاغوتیان از بین بردیم تا عزت و سربلندی خود مان را در جامعه اسلامی با شعار استقلال، آزادی و جهموری اسلامی پایدار کنیم.
 وی افزود: ایران اسلامی برای حفظ دین واسلام بیش از 240 هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی نمودند و این انقلاب حاصل خون شهدا، جانبازان و ایثارگرانی است که بدون چشمداشت جان و هستی خود را فدا کردند تا دین اسلام زنده بماند و مردم در آرامش و امنیت باشند.
وی درادامه گفت: امروز دشمن یک برنامه ریزی همه جانبه برای مقابله با انقلاب اسلامی دارد چونکه این نظام اسلامی پرچم توحید را برافراشته  و در مقابل استکبار قد علم کرده است.

وی افزود: ما باید هوشیار باشیم و از خون شهدا و انقلاب محافظت کنیم زیرا شهدا برای حفظ انقلاب اسلامی، دفاع از مرزو بوم و امنیت و آسایش مردم در ایران اسلامی جان خود را تقدیم نموده اند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان