به مناسبت دهه کرامت: جشن میلاد امام رضا (ع) در شهرستان دهگلان با حضور فرمانداربرگزار شد.
12 مرداد 96  07:58 ق.ظ
با حضور فرماندار ،مسئولین و مردم دهگلان به مناسبت دهه کرامت مراسم جشن میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان برگزار شد.

 دراین مراسم معنوی ماموستا عزیز امیری امام جمعه بلبان آباد و امام جماعت مسجد جامع شهر دهگلان ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) گفت: خداوند متعال در قرآن کریم مصادیق کرامت و تکریم را برا یمسلمانان بیان فرموده است و با توجه به نامگذاری این دهه بنام کرامت و تکریم ما باید معتقد به سیره  و روش ائمه  و پیامبر (ص) باشیم.

 وی افزود: اگر مسلمانان ایمان به معتقدات خود داشته باشند تبیعیت کامل از انسانهای بزرگ و اهل بیت از ضروریات است و ما باید ازسیره و روش آنان  تبعیت کنیم.
 ماموستا امیری با اشاره به خلقت اسنان در شعبات و قبائل مختلف گفت: خدواند متعال هدف از اینکار را آشنایی انسانها با یکدیگر دانسته و تنها کسانی نزد خداوند با ارزشترند که کرامت و تقوی داشته باشند.

امام جمعه بلبان آباد یکی از مصادیق بارز کرامت و تکریم را برطرف نمودن نیاز همنوعان دانست و گفت: کسانی که به بخاطر رضای خدا، همنوعان را تکریم نمایند قطعا خداوند متعال جزای اعمالشان را به آنان بر می گرداند.
 امام جماعت مسجد جامع دهگلان در ادامه گفت: ائمه دین برای حفظ دین اسلام و تکریم انسانها دچار مشقات و زحمات بسیاری شده اند  و از جدشان پیامبر (ص) تبعیت نموده اند که رفتار و اعمال این بزرگان الگو و اسوه برای مسلمانان است.
 وی با اشاره به رفتار و کردار و شخیصت امام رضا (ع)  اظهار داشت:  آن امام معصوم تمام اموال و دارای خود را در راه خدا انفاق نمود و نیاز  مستمندان را برنیاز خود ترجیح می داد
ماموستا امیری افزود: اگر ما مسلمانان بخواهیم لطف و رحمت خداوند متعال شامل حالمان شود باید هنموع و افراد نیاز را تکریم نماییم.

در پایان مراسم از فعالان فرهنگی شهرستان تجلیل شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان